23 Юни, 2026

Бойко Борисов: Има данни за целенасочено дестабилизиране на страни в региона

Бойко Борисов: Има данни за целенасочено дестабилизиране на страни в региона

Според премиера Бойко Борисов има данни за целенасочено дестабилизиране на страни в региона, като Македония, визирайки щурмуването на границата от бежанците в Идомени и вчерашните протестни действия в страната. 

"Македонският президент е предупредил европейската общност и колегите си от региона за подготвяни провокации", подчерта Борисов:

"Македонският президент ни запозна с информация за подготовка на нападение на техните граници от организирани групи и то се случи. Бяха провокирани, използван е сълзотворен газ – нещо, което не се одобрява от демократичната общественост, бяха подложени на натиск. Вчера се случи и това, което днес ще продължи. То ще продължи и по-дълго".

Според премиера България се справя добре с бежанския проблем в сравнение със съседните държави:

"Гърция, виждате, че за съжаление, не се справи. Нито НАТО се справи в Егейско море. Бежанският поток продължава. Не сработват добре споразуменията. Вчера вече и Македония, при един импийчмънт на президента, няма правителство. Как ще пазят границата? Как ще се справят? Само можем да гадаем. В Сърбия – проблеми, в България в същото време, ако някой проникне през тези над хиляда километра граница, бива залавян на сръбската граница, връщан обратно или пращан в бежански център. България се справя добре в тази криза, в тези условия, когато Европа тотално се провали".

Сподели:
 Атанас Славов: Не сме от едно семейство с РПЦ, доктрината на Радев е обявена за еретическа !

Атанас Славов: Не сме от едно семейство с РПЦ, доктрината на Радев е обявена за еретическа !

"Патриарх Кирил е висш сановник, легендиран като патриарх, но изпълнява държавни поръчения. Той идеологически подготви войната през доктрината за “русский мир”", казва политикът

Новая газета: Ветото на Радев срещу включването на Гундяев в санкционните списъци е позорно

Новая газета: Ветото на Радев срещу включването на Гундяев в санкционните списъци е позорно

"Някои проруски изявления на патриарх Даниил надхвърлят рамките на обичайната междуправославна дипломация и пораждат подозрения за негови връзки с Москва", пише изданието

СГС одобри регистрацията на партията на Радев

СГС одобри регистрацията на партията на Радев

По закон „Прогресивна България“ би следвало да получи държавен имот, в който да разположи своята партийна централа

Коментари (0)