10 Февруари, 2026

Бойко Борисов: Само силен и единен ЕС е конкурентоспособен на САЩ, Русия, Китай

Бойко Борисов: Само силен и единен ЕС е конкурентоспособен на САЩ, Русия, Китай

Свидетели сме на това, че дори в Европа между отделни държави се получават противоречия...Само силен и единен Европейски съюз е конкурентоспособен на останалите мощни държави и съюзи в света.

 Това заяви министър председателят Бойко Борисов след церемонията по освещаване на нов храм в сливенското село Мечкарево, предаде Радио „Фокус”-Сливен . Така премиерът коментира визитата си в Германия и срещата с канцлера Ангела Меркел. 

„ Според мен, само обща единна европейска политика ще ни направи конкурентоспособни на САЩ, Русия, Китай и оформящите се в Азия съюзи“, заяви премиерът. Борисов коментира и влизането ни в еврозоната. „Чакалнята на еврозоната е много важно политическо решение и би било добро за България. Към днешна дата то не носи никакви ангажименти от страна на държавата. Ние покриваме критериите. А Шенген дори в момента не е изгоден за България, но темата стои, а колегите са категорични, че сме изпълнили критериите и сме много по-добри от други страни“, подчерта Бойко Борисов. Премиерът бе официален гост на освещаването на храм „Свети апостоли Петър и Павел“. 30 000 лв. от средствата за строежа на храма са дарение от партия ГЕРБ, средства са предоставени и от Агенцията по вероизповеданията към Министерски съвет. На церемонията присъстваха и министрите Десислава Танева и Румяна Бъчварова, депутати, гости и местни жители.

Сподели:

Коментари (0)

Вторият баща на Иво Калушев: Синът ни не е убиец, зад трагедията стоят наркотици...

Вторият баща на Иво Калушев: Синът ни не е убиец, зад трагедията стоят наркотици...

Според известния художник Николай Майсторов, който е пастрок на Калушев, ситуацията около казуса "Петрохан" е една "огромна лъжа"

Асен Василев с критика към ДАНС и Прокуратурата: Проспаха случая „Петрохан“

Асен Василев с критика към ДАНС и Прокуратурата: Проспаха случая „Петрохан“

По неговите думи в Агенцията по вписвания има още 60 НПО-та, които носят идентично име на "агенция"

Как смятате, че ще приключи разследването на трагедията на Петрохан и Околчица?

Как смятате, че ще приключи разследването на трагедията на Петрохан и Околчица?

Мистерията "Петрохан" предизвика лавина от нееднозначни реакции и мнения в социалните мрежи, възникнаха и много въпроси, на които обществото очаква ясни и обективни отговори