11 Декември, 2025

Бойко Борисов: Станишев е жалък, ИК на Манолова е глупав

Бойко Борисов: Станишев е жалък, ИК на Манолова е глупав

"Станишев е жалък. Държи се като победител на изборите. БСП си търсят виновник за глупавия Избирателен кодекс на Мая Манолова". Това заяви Бойко Борисов след като бесен напусна сградата на Народното събрание. Причина за лошото настроение на лидера на ГЕРБ бяха изказванията на Сергей Станишев по адрес на партията и в частност - президента Росен Плевнелиев.

"Ясно се видя, че дупнишката юридическа школа се провали, каза Борисов. След като нямаме председател на ЦИК, на нас ни е все едно какъв човек ще имаме. Това ни се полага по право. На нас ни се полага да имаме и председател на Народното събрание. Вчерашното изказване на Лютви Местан показва, че той е прозорлив политик и иска да оправи нещата, защото знае, че иначе бъдещите поколения ще му се подиграват", допълни Борисов.

Политикът разкри и позицията си по темата в НС за референдума в Крим.

"Пак президентът им е виновен, при положение, че свиква КСНС, за да имаме единна позиция. Ясно се видя, че тук не можем да се разберем по този казус. Не знам, защо БСП не приеха предложението на "Атака" за Крим. Янаки Стоилов повтори думите на Шопов". 

По негови думи ГЕРБ не е подкрепил предложението на Павел Шопов и Десислав Чуколов, защото "БСП да си подкрепя предложенията на "Атака". Правителството съществува благодарение на "Атака".

Сподели:

Коментари (0)

Румен Радев за вота на недоверие: Днес думата има парламентът

Румен Радев за вота на недоверие: Днес думата има парламентът

Вотът на недоверие към кабинета на Росен Желязков беше внесен миналия петък от "Продължаваме промяната-Демократична България" с подкрепа от МЕЧ и Алианса за права и свободи.

Борислав Гуцанов: Най-уязвимите слоеве от населението ще получат повече през 2026 година

Борислав Гуцанов: Най-уязвимите слоеве от населението ще получат повече през 2026 година

Министърът припомни още, че се вдига минималната работна заплата, която става 1213 лева, а пенсиите също ще бъдат повишени по швейцарското правило

Кирил Добрев: Политически шарлатани искат да свалят правителството, а довчера искаха да участват в него

Кирил Добрев: Политически шарлатани искат да свалят правителството, а довчера искаха да участват в него

По-рано днес съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Николай Денков се обърна към Кирил Добрев с призива "да постъпи като своя баща" и да оттегли подкрепата си от кабинета. Добрев отговори: „Преди 30 години, имаше политици – с мъжество и с характер, тогава да седнат управляващи и опозиция да си говорят не беше нещо ненормално."