4 Март, 2026

Бойко Ноев: Кремъл иска да разруши българската оръжейна индустрия

Бойко Ноев: Кремъл иска да разруши българската оръжейна индустрия

Бойко Ноев

"Не конфликтът между Украйна и Русия е заплаха за българските интереси, а плановете на Русия да разруши българската оръжейна индустрия", заяви пред бТВ бившият министър на отбраната Бойко Ноев.

По думите му родната оръжейна индустрия е "трън в очите на Кремъл", тъй като сме в топ 10 на експорт на военна продукция.

Според Ноев активна роля за разрушаването на оръжейната индустрия има Министерството на икономиката:

"Връчен е проект за споразумение с искане България да спре военното производство и второ – без руско съгласие никакво оръжие да не се изнася от България. Нито едно правителство в последните 20 години не се е съгласявало да отвори въпроса, а Министерството на икономиката се съгласява да води преговори", твърди Ноев, който припомни, че Нанков е "лично назначение" на лидера на "Атака" Волен Сидеров известен с твърдо проруската си позиция.

Доказателство за провеждана в тази посока политика било и ставащото в държавното предприятие "Сопот", което отивало "надолу".

"На Русия не е необходимо да използва военна сила срещу България, защото в България има достатъчно субекти и организации, които обективно провеждат руските интереси в страната. Аз не говоря за лелките и чичковците на моята възраст, които празнуват на язовир „Копринка” с фланелки с надпис СССР, с портрета на Путин и с руски знамена, а за политическите субекти в България, които са във властта", коментира още Ноев.

Сподели:

Коментари (0)

Френският самолетоносач "Шарл де Гол" се отправя към Средиземно море

Френският самолетоносач "Шарл де Гол" се отправя към Средиземно море

Военноморските сили на Съединените щати заявиха, че ще ескортират танкери през Ормузкия проток, ако това се наложи, отбеляза американският президент Доналд Тръмп

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

От формацията на Слави Трифонов настояват отново да бъде поискана оставката на земеделския министър от президента Илияна Йотова

Гюров: Имаме запаси от горива, няма да позволим създаване на изкуствена паника

Гюров: Имаме запаси от горива, няма да позволим създаване на изкуствена паника

Вече сме виждали как страхът може да създаде криза там, където тя не съществува - помним как една партийна младежка организация си снима колите на бензиностанция и пазарът реагира не на реалността, а на внушения, отбеляза премиерът