9 Май, 2026

Бойко Ноев: НСО трябва да стане елитна антитерористична служба

Бойко Ноев: НСО трябва да стане елитна антитерористична служба

НСО трябва да стане елитна охранителна, привилегирована служба на властта в елитна антитерористична служба на България - на подчинение на правителството. Това заяви бившият министър на отбраната в правителството на СДС Бойко Ноев, цитиран от Фокус.

Бившият посланик в НАТО, Белгия и Люксембург уточни, че няма съмнение, че тя ще се занимава и с охраната на трима-четирима висши държавници. „Внасянето на закона съвпада с един нов етап в борбата с международния тероризъм, особено на европейска почва. Няма европейска страна, която да не преразглежда антитерористичната си политика и способности в отговор на това, което се надига на нашите граници, а и в много от самите европейски страни в последните две-три години. България няма да бъде и не е изключение. Днес имаме обстановка, съвършено различна от преди няколко години, когато се появи проекта за закон за НСО и нещата изглеждаха по много по-спокоен начин” отбеляза Ноев.

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Управляващите говорят за реформи, но отказват истински парламентарен контрол и отчетност

Надежда Йорданова: Управляващите говорят за реформи, но отказват истински парламентарен контрол и отчетност

Ние няма да осигурим на управляващите комфортна тишина - напротив, ще бъдем конструктивна и силна опозиция

Мартин Димитров:  Когато министрите не са ярки фигури, властта отива в премиера

Мартин Димитров: Когато министрите не са ярки фигури, властта отива в премиера

Служебният кабинет изглеждаше много по-добре от правителството на Румен Радев

Румен Радев заложи на зам.-министри, свързани с БСП, КПСС и "Крим е руски"

Румен Радев заложи на зам.-министри, свързани с БСП, КПСС и "Крим е руски"

Оказва се, че партията "Прогресивна България" не само открадна от електората на столетницата, но и стари и важни нейни кадри