28 Декември, 2025

Божидар Данев: Неработещият парламент препъна правителството

Божидар Данев: Неработещият парламент препъна правителството

„Има гласове, които призовават за теглене на заем от бъдещото служебно правителство. Това означава, че ние не сме парламентарна република. Сключването на заеми става по закон, със санкция на парламента и ако това бъде направено, ще се окаже, че не сме парламентарна демокрация. Има ли политици у нас, които ще поемат такъв риск”, пита в свой анализ, публикуван от БГНЕС, изпълнителният председател на БСК Божидар Данев.

Според него до май т.г. икономиката ни е вървяла нагоре и изпреварила средноевропейските темпове. Той твърди, че това е в резултат и от действията на кабинета Орешарски. Данев е убеден, че през юни и юли икономиката се срива вследствие на политическите крамоли и на общата нестабилност в страната. „През последните пет месеца кабинетът работеше при тежки условия, при нефункциониращ парламент. Най-важната причина за падането му е, че парламентът не работеше. Оказа се, че кабинетът бе притиснат и от банкова криза, за която трудно да се каже откъде е породена. Но е факт, че в продължение на 4-5 години никой не е обърнал внимание на патологичното развитие на известната КТБ”, подчертава Данев. Заключението му е, че „... по време на този кратък, прекъснат мандат на правителството, икономиката не се съживи, тъй като за да стане това бе необходима поне година и половина спокойствие на икономическите субекти”. 

Сподели:

Коментари (0)

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг