13 Май, 2026

Божидар Димитров: "Нощни вълци" за мен са туристи, затова им подарих икона

Божидар Димитров: "Нощни вълци" за мен са туристи, затова им подарих икона

Икона на кан Тервел – като победител над арабския Маслал и спасител на Европа от мюсюлманството, подарил на рокерите на Путин шефът на Националния исторически музей Божидар Димитров. 

Както е известно аз съм радетел и работя за развитието на културно-историческия туризъм. За мен „Нощни вълци“ са културно-исторически туристи, затова им подарих тази икона. Да разберат, че ние имаме православен цар още преди да има Русия. Аз не зная дали това те го знаят. Руският елит и Московският патриарх обаче знаят тези неща, брани ги историкът в студиото на Би Ти Ви.

Той разкри и друга мистерия: "Руснаците не са славяни, те са викинги. Това гласи така наречената нормандска теория за произхода на руснаците. Идват от Швеция надолу. Спират до езеро Ладога, а някои от тях продължата надолу до Киев, където правят Киевска Русия. Дори Хитлер е смятал, че викингите са по-добра раса от арийската. Тогава той е мислел, че руснаците са славяни", каза историкът.

Божидар Димитров обаче призна, че лично не е можел да се срещне с руските рокери. 

Иконографският образ на Тервел е свети Тривелий. По думите на историка в България има около сто икони с неговия образ, всички от които са осветени. 

Сподели:

Коментари (0)

 Кабинетът назначи  28 нови областни управители, освободи досегашните

Кабинетът назначи 28 нови областни управители, освободи досегашните

За областен управител на област София е назначена Йовелина Тихова

Борисов: От днес съм сигурен и свободен гражданин

Борисов: От днес съм сигурен и свободен гражданин

Повод за краткия му пост е свалената охрана на лидера на ГЕРБ както от НСО, така и от МВР

ДБ предлага създаване на временна комисия за Нотариуса и "Осемте джуджета"

ДБ предлага създаване на временна комисия за Нотариуса и "Осемте джуджета"

От коалицията заявиха, че и по двата случая – “Осемте джуджета” и “Нотариуса”, се поставя въпросът дали части от съдебната и правоохранителната система са били използвани, пренебрегвани или обезсилвани по начин, който е позволил съществуването на неформални центрове на власт