22 Февруари, 2026

Братът на Орешарски пял на ДС

Братът на Орешарски пял на ДС

Най-известният сред тях несъмнено е братът на бившия министър на финансите Пламен Орешарски – Милети. Той  е помагал на службите като резидент под псевдонима Заимов. Братът на ексфинансовия министър е проверен в качеството му на заместник- началник "Охрана и сигурност" в затвора в Бобов дол, където е работил на тази позиция до 1990 г. Впоследствие Орешарски става шеф на Бобовдолския затвор 1992 г. до 1994 г.

От средата на 2006 г. до края на август 2009 г. Милети Орешарски е началник на Софийския затвор и директор на Затворническите общежития "Кремиковци" и "Казичене". През есента на 2011 г. в битката за кметския стол в Бобов дол като независим кандидат. Работи като адвокат. Сред оповестените от Комисията по досиетата днес имена попадат и тези на началника на затвора в Бобовдол Александър Апостолов и заместник главния директор на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" Валентин Захариев, както и разследвания в момента заради престъпление по служба бивш началник на сектор "Арести" в Шумен Христо Христов.

Комисията оповести и резултати от проверката за принадлежност към ДС на служители в  Държавна комисия по сигурността на информацията. От проверените 15 човека, 4-ма са се оказали агенти на ДС. Всички те са били щатни служители.

Сподели:

Коментари (0)

Трайчо Трайков: „Булгаргаз“ се намира във фактически фалит

Трайчо Трайков: „Булгаргаз“ се намира във фактически фалит

По думите на министъра единствената причина предприятието да не бъде преструктурирано или закрито веднага, е фактът, че то е страна по изключително изгодния за България договор за внос на азерски газ

"Студенти против мафията" настояват:  Оставка на Борислав Сарафов

"Студенти против мафията" настояват: Оставка на Борислав Сарафов

Единствената партия, която иска диалог с Обединението са ПП-ДБ, обясниха от там

"Създателката" Корнелия Нинова: Крум Зарков подкрепи  "третия социален пол" и се разделихме

"Създателката" Корнелия Нинова: Крум Зарков подкрепи "третия социален пол" и се разделихме

Не вижда "нова посока" в БСП, защото връщат Станишев с Истанбулската конвенция, плоския данъ, и прегръдката с ДПС