Корнелия Нинова би могла да изведе БСП на правия път, използвайки целия капацитет на партията. Това каза за „Фокус“ ген. Бриго Аспарухов, член на Националния съвет на БСП. По думите му, сегашното ръководство на партията, в лицето на председателя и заместниците не отговаря на очакванията му. „За съжаление, другарят Миков не се справи”, допълни Аспарухов.
„Смяната в структурите на левицата е необходима”, каза още той. Аспарухов добави, че процесите, протичащи в Европа и на Балканите, принуждават БСП да бъде стабилна опозиция, задача, с която партията за съжаление не се е справила. „Аз съм привърженик на смяната и това го заявявам открито. Привърженик съм и на добрия избор, той може да бъде в лицето на Корнелия Нинова, тъй като тя показва качества, компетентност, острота и ясни позиции. Надявам се да изложи точно и ясно своите позиции за бъдещото развитие на партията“, обясни Аспарухов.
Той добави още, че БСП трябва да търси своите партньори в ляво, като не е изключено партията да обърне поглед и към центъра.
Още от България
Слави Трифонов: Г-н Демерджиев, да не би да сте си помислили, че защото е август няма да Ви питам за "Петрохан"
Случаят "Петрохан" е изключително важен и изключително специален, защото е в състояние да размести пластовете в българската народопсихология
Георг Георгиев: Защо държавата оглушително мълчи за неонацисткия скандал в Банско?
Депутатът от ГЕРБ и бивш външен министър с 5 неудобни въпроси към властта след скандалната случка с еврейски деца, грубо нападнати от група скинари вчера
Радев: Докато някои ни атакуват от плажовете, продължаваме да работим неуморно
Премиерът е категоричен, че не лъжат европейските ни партньори и категорично България не е в изолация