4 Февруари, 2026

Бриго Аспарухов: Политически ездачи и стари мутри искат да яхнат протестите

Бриго Аспарухов: Политически ездачи и стари мутри искат да яхнат протестите

 

Генералът, който в ДС е бил партиен секретар, обвини в лъжа бившия депутат режисьора Евгений Михайлов, че фантазирал някакви истории около предишната гладна стачка на Едвин Сугарев. 

Това са пълни измишльотини, че съм намерил някакъв болен човек, който да гладува срещу Сугарев и съм кроял някакви планове. Лъже и Филип Димитров, който разпространи, че аз съм казал, че ако признаем Македония, Сърбия ще ни нападне с танкове. С тези обвинения просто дават бензин на протестиращите, стимулират към активност, посочи генералът. 

Той обаче не обели и дума за задкулистните си игри около свалянето на първото демократично правителство на Филип Димитров, както и за участието си при унищожаването на агентурното досие на агент Румянцев – банкерът Атанас Тилев. 

Бриго Аспарухов обвини Бойко Борисов, че на времето като главен секретар на МВР настроил обществото и му създал проблеми да не бъде избран за шеф на съвета по сигурност към тогавашния премиер Симеон Сакскобургготски. Аспарухов обяви, че сегашните протести водели България към абсурда. Той защити правителството на Орешарски, обявявайки, че не се приема нищо от рационалните му предложения. В същото време исканията на улицата били общи, свеждали се до промяна на политическия модел. Хората атакували сегашната власт, но забравили управлението на ГЕРБ, посочи Аспарухов.

Според него сега не два олигархични кръга, а няколко се борят за надмощие в държавата. Ако бяха два, те щяха да се разберат, но са повече и това е страшното, хората обаче не го разбират, коментира още Бриго Аспарухов. 

Сподели:

Коментари (0)

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

От Министерството на здравеопазването призоваха при съмнение за нерегламентирано поставени камери в кабинети за прегледи, пациентите да сигнализират

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

На тазгодишните Зимни игри България ще бъде представена от 20 спортисти в дисциплините биатлон, алпийски сноуборд, ски алпийски дисциплини, ски скокове, ски бягане и фигурно пързаляне