Три теми ще обсъждат БСП и ДПС, свързани с възможността за искането на вот на недоверие към правителството. Това стана ясно от изявлението на лидера на БСП Михаил Миков в парламента.
Възникнаха и други, които очертават достатъчно кризисни процеси за прокараните политики от кабинета, допълни Миков.
Припомняме, че в навечерието на новия политически сезон Миков обяви, че партията му ще търси съмишленици в искането си за вот на недоверие.
Той проведе среща с двама от съпредседателите на ДПС - Мустафа Карадайъ и Четин Казак. Депутатът от Движението Ферихан Ахмедова също взе участие в разговорите.
"Има доста теми, които се провалят в страната. Виждаме изпълнителната власт какво поведение има. Въпросът в тези консултации е да стигнем до теми, по които можем да внесем вот на недоверие. Това е и основният инструмент на Конституцията за въздействие на властта", заяви от своя страна Карадайъ.
Трите теми, около които БСП гравитира в избора си за искане на вот на недоверие са здравеопазване, сигурност и социална политика.
Още от България
Румен Петков обвини в апатия Външно министерство, нямало състрадание към освободените руски шпиони
Христо Грозев положи много усилия за да отидат българите зад решетките, но нормалността в Британия се връща, казва водачът путинист на маргиналната партия АБВ
Кола потегли без водач и затисна дете на година и половина - има опасност за живота му
Детето е с черепно-мозъчна и гръдна травми, настанено е в отделението по реанимация в УМБАЛ-Бургас
Радан Кънев: Няма кандидатура на Андрей Гюров за президент, така че няма как да я подкрепим
"Ще работим за единен кандидат на демократичната опозиция , но е рано да се говори за име"