10 Юли, 2026

БСП и ДПС бранят Светлозар Лазаров да не бъде "уязвен", ако го питат за Лясковец

БСП и ДПС бранят Светлозар Лазаров да не бъде "уязвен", ако го питат за Лясковец

В днешния дневния ред на комисията по вътрешен ред и сигурност бе включена точка за изслушване на професионалното ръководство на МВР за акцията в Лясковец, при която беше убит командосът Емил Шарков. Изслушването е закрито за журналисти. 

По време на заседанието Атанас Мерджанов от БСП попита, защо трябва да бъде включена тази точка и защо трябва да бъде закрито заседанието.

"По времето, когато аз бях председател на комисията, бе направено публично изслушване на тогавашния министър и главния секретар. Не разбирам, защо сега трябва заседанието да се провежда при закрити врата", обяви той. 

По време на изслушването депутатите от БСП и ДПС напуснаха заседанието. Те се аргументирах, че с това изслушване се цели да бъде уязвен главния секретар на МВР Светлозар Лазаров. 

"Ние не сме съгласни с двойния стандарт в комисията и в знак на несъгласие напускаме", отсече Мерджанов. 

След приключване на закритото заседание на вътрешната комисия главният секретар на МВР заяви пред чакащите го журналисти, че винаги спазвал закона.

"Не мога да разкрия повече подробности за акцията в Лясковец, тъй като тече разследване", каза Светлозар Лазаров.

Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)