16 Май, 2026

БСП и ДПС пуснаха отново чадър върху Христо Бисеров

БСП и ДПС пуснаха отново чадър върху Христо Бисеров

 

Мнозинството в залата отхвърли искането, като от участвалите в гласуването 181 народни представители 82 бяха „за",  45 - „против", а 54 се въздържаха.

В началото на ноември миналата година Бисеров напусна ръководството на ДПС и мястото на зам.-председател на Народното събрание без обяснение, а малко по-късно стана прокуратурата му повдигна обвинение.

Депутатът от ГЕРБ Веселин Вучков обяви, че имат основателни подозрения за преднамерено изтичане на информация по този скандал. Необяснимо и до сега е как и защо Христо Бисеров внезапно подаде оставка.

„Лицемерно е, че мина толкова време, а случаят все още да не бъде изяснен и възникват основателни съмнения за симбиоза между службите за сигурност и висши представители на една политическа партия. Това преднамерено изтичане на информация създаде почва за кризисен ПР", обвини Вучков.

Той поиска обсъждането на създаването на такава комисия да се проведе в четвъртък.

 

Сподели:

Коментари (0)

Йотова представя България на Срещата на върха на Световния градски форум в Баку

Йотова представя България на Срещата на върха на Световния градски форум в Баку

С делегацията на президента заминава и кметът на Велико Търново и председател на Управителния съвет на Националното сдружение на общините Даниел Панов

Разлог отвори врати за Първокласна фермерска среща "Между три планини"

Разлог отвори врати за Първокласна фермерска среща "Между три планини"

На територия от над 120 декара посетителите ще могат да се запознаят с местното производство - традиционни храни, ръчно изработени занаятчийски изделия и модерни решения в селското стопанство

Катастрофа с камион затрудни движението към Варна по АМ "Хемус"

Катастрофа с камион затрудни движението към Варна по АМ "Хемус"

Временно движението по автомагистрала "Хемус" при 9-и км в посока Варна се извършва само в изпреварващата лента