7 Декември, 2025

БСП иска в болниците да се краде

БСП иска в болниците да се краде

БСП очевидно иска в болниците да се краде. Първата й работа е да отпуши дупката, която Москов се опита да запуши с  пръстов отпечатък.

Депутатът от БСП Емил Райнов, доста известен в лекарските среди, както и брат му, заяви, че социалистите вероятно ще предложат отпадане на системата за пръстова идентификация в болниците:

Предстоят разговори в момента, но това е едно пълно безумие. Видяхте, че тази теза априори: "Всеки е престъпник. Затова дава пръстов отпечатък", се прехвърля на това, че всяка болница априори е престъпна група.

На въпрос на "Хоризонт" дали се мисли в тази посока - за отпадане на пръстовия идентификатор, Емил Райнов отговори:

Разбира се, но при всички положения трябва да има контрол. Това в никакъв случай не означава, че не трябва да има контрол. В момента виждате, че нежеланието за ефективен контрол се прикрива с едни други мерки, които всички ги отхвърлят.

Касата колко служители има? Всичките й служители трябва да ходят да си вършат работата - да контролират, отбеляза Райнов.

А министърът на здравеопазването в оставка Петър Москов коментира за "Хоризонт", че не би приел да участва в служебен кабинет.

Сподели:

Коментари (0)

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.