18 Март, 2026

БСП изпусна юздите - ганьовщината превзе отвътре столетницата

БСП изпусна юздите - ганьовщината превзе отвътре столетницата

Някои кандидат-депутати от листите на левицата, които не са водачи, вече водят самостоятелна кампания и призовават избирателите да ги отбелязават преференциално. Един от тях е Георги Кадиев, който предизвика дори скандал, след като призова да се гласува преференциално за него и рекламира на билборд своя номер 9 в листата, което някои негови съпартийци сметнаха за подкрепа за ГЕРБ. 9 е номерът на бюлетината на партията на Бойко Борисов. От партията са признали пред "Капитал", че този случай не е единичен.

Разтресени от този факт, ръководството на БСП и националният предизборен щаб на партията приеха решение срещу кампаниите за преференциално гласуване, съобщава „Капитал“. В него е записано, че ръководството на партията "оценява като недопустимо" агитацията да нарушава "общия характер и провеждането на кампанията на съответната листа", както и да се "дискредитират директно или индиректно кандидатите от листата - не можем да бъдем противници в собствената си листа".

Изпълнителното бюро и щабът задължават отдел "Организационен" и отдел "Избори" да информират ръководството за "конкретните случаи, в които се нарушават уставните норми и коректността на отношенията в листите". Председателите на общинските и областните съвети пък трябва да "предприемат конкретни действия за ограничаване на тези негативни явления, които могат да имат сериозни последици, както за изборните резултати, така и след парламентарните избори", информира „Капитал“.

Сподели:

Коментари (0)

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Президентът смята, че освен помощта от 20 евро за горива, трябва да има цял пакет мерки, свързан с покачващите се цени и борбата със спекулата

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Това става ясно от писмо на близките на 15-годиното момче, с което те искат да сложи край на „безпрецедентната вълна от спекулации, неверни твърдения и откровени клевети, които петнят паметта на едно невинно дете"

Определиха Мария Недина за председател на 3 национални съвета към МС

Определиха Мария Недина за председател на 3 национални съвета към МС

Другият вицепремиер Андрей Янкулов застава начело на Националния съвет за превенция и защита от домашното насилие