В нея социалистите подчертават, че от този запис става повече от ясно, че се нарушава основен конституционен принцип - този на разделението на властите, а властта се използва за партийна употреба.
Затова цялата истина за незаконното подслушване трябва да бъде изяснена, настояват от БСП. Според тях прокуратурата следва да се самосезира за поне няколко престъпления - възпрепятстване на наказателно преследване, търговия с влияние, изнасяне на класифицирана информация, злоупотреба с европейски средства, незаконно подслушване.
Социалистите са на мнение и че бившият премиер и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов е длъжен да даде публични обяснения за съдържанието на разговорите, разпространени до медиите.
Абсурдни са опитите на главния секретар на МВР да неглижира случващото се и да участва в кризисния ПР, който ГЕРБ си организира, изтъкват още от БСП, подчертавайки, че това е доказателство, че сегашното ръководство на МВР има една единствена задача - да потули скандала и да участва в употребата на силовото ведомство за целите на предизборната кампания.
Нека да не си затваряме очите пред факта, че цялото МВР е впрегнато да прави изборите на ГЕРБ, вместо да играе превантивна роля по отношение на опитите да се купуват гласове и да се манипулират изборите, се казва още в позицията на социалистите.
МВР се превръща в един от инструментите за всяване на страх в обикновените граждани.
На какво основание и по какви правила бившият вътрешен министър Цветан Цветанов обикаля предизборни прояви с десетки бодигардове и целия кадрови състав на съответното РПУ, на чиято територия се намира, питат от БСП, давайки и отговора - целта е прозрачна, тя е да се плашат хората, да се натискат и по този начин да се осигурява резултат за ГЕРБ.
Още от България
Делян Пеевски се срещна с турския министър на външните работи Хакан Фидан
На срещата са обсъдени взаимоотношенията на добросъседство и сътрудничество между двете страни
Управляващите с наглия рефрен на Путин: В Европа е причината за войната в Украйна
„Не оправдавам Путин и не казвам, че агресията срещу Украйна може да бъде оправдана. Но тя можеше да бъде избегната", шикалкави Кутев
Според Йотова няма риск за отношенията ни с Украйна заради спирането на военната помощ
„Няма как да се даде нещо, което го нямаме или което не е достатъчно, защото за мен на първо място е важно да осигурим собствената си национална сигурност“