15 Януари, 2026

БСП: Образованието е като банките. Да бъде поставено на стрес-тест

БСП: Образованието е като банките. Да бъде поставено на стрес-тест

Според Светла Бъчварова, депутат от БСП, Министерството на образованието трябва да бъде поставено на стрес-тест като банките. Оценката на социалистите е, че министър Меглена Кунева не се справя, съобщи БНР.

Над 11 250 ученика са отпаднали от образователната система през тази година. Това алармира бившият просветен министър и председател на Съвета по образование и наука към Националния съвет на БСП Анелия Клисарова, която интерпретира фактите от своята камбанария : "До какво води това? Води до закриване на училища, безработни учители, които казваме, че ни липсват, и до още по-сериозен проблем – до една армия неграмотни хора. За сравнение - само преди 20 години 2 или 3 деца от 100 деца не продължаваха образованието си в основното, и не повече от 6 деца в средното си образование. Какво направихме за 20 години? Мисля, че нашето образование стигна дъното."

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

„Когато се приема бюджетът за 2026 година, ние ще държим да има драстично намаление на броя министерства“, заяви председателят на „Продължаваме промяната“

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

В кулоарите на парламента пред медиите Садъков заяви, че приемат решението като положителна оценка на усилията на АПС в рамките на 51-ото Народно събрание за отстояване на принципите на демокрацията и държавността

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Лидерът на СДС смята, че ако не се яви нов политически играч на терена, ГЕРБ-СДС ще бъдат отново първи