3 Февруари, 2026

БСП развали коалицията с Първанов

БСП развали коалицията с Първанов

На специален брифинг Корнелия Нинова, лидер на БСП, заяви, че се разваля коалицията с АБВ. 

„В името на голямата цел да се махне това управление на страната, ние досега приемахме колегиална и почтена позиция. След решението на НС от миналото заседание, което ни възложи да продължим разговорите с партии, съюзи и НПО ние го направихме“, посочи Нинова.

Причина за новата позиция на социалистите е проект, дошъл от АБВ за коалиционно споразумение, който не отговаря на техните разбирания за правене на политика.

В четвъртък БСП ще проведе среща с различни формации и на 30 август ще има Изпълнително бюро, на което ще бъде обявена официално кандидатурата за президент на ген. Румен Радев. 

„АБВ, ако иска, да ни подкрепи“, каза Нинова.

„Имена за вицепрезидент все още не са обсъждани. Това ще стане през септември месец“, съобщи лидерът на БСП. 

Корнелия Нинова категорично отрече раздорът между двете партии да е заради имена за вицепрезиденти.

Сподели:

Коментари (0)

"Възраждане" към Йотова: Няма време за политическа екзотика, искаме дата за избори веднага

"Възраждане" към Йотова: Няма време за политическа екзотика, искаме дата за избори веднага

Според тях държавният глава не трябва да дава повече време правителството в оставка да управлява, както и на наскоро влезлите в българския политически живот да се подготвят за изборите, визирайки вероятно Румен Радев

Мъж, отхапал долната устна на свой съселянин, получи 6 години затвор

Мъж, отхапал долната устна на свой съселянин, получи 6 години затвор

Двамата мъже в обща компания. Между тях възникнал конфликт, съпроводен с обиди в следствие на употреба на алкохол.

ПП-ДБ очерта пред Илияна Йотова политиките пред служебния кабинет

ПП-ДБ очерта пред Илияна Йотова политиките пред служебния кабинет

От коалицията отправиха призив към държавния глава, да внимава за мини и бомби от модела Пеевски-Борисов, както и с брокерите на престъпни групи