7 Май, 2026

БСП се реши, отива на разговори с ГЕРБ

БСП  се реши, отива на разговори с ГЕРБ

БСП  се реши, отива на разговори с ГЕРБ, твърдят запознати. Те са насрочени за 14.00 часа утре. Мястото на срещата е в Народното събрание, в лидерски формат.  По-рано тази вечер червен депутат заяви, че в партията още не са решили ще отидат ли на срещата, щели да го направят утре. Е, вече са се наумували. Очаква се в срещата да участва  лидерът на БСП Корнелия Нинова, а Бойко Борисов да е домакин. Той  покани от името на ГЕРБ ръководството на левицата за разговори по управленската програма, след като вече втора седмица преговаря с потенциалния коалиционен партньор Обединени патриоти.
Корнелия Нинова ще даде гаранция за подкрепа на кабинет Борисов, но само и единствено по темите за Председателството на страната на ЕС и по въпросите на вътрешната и външната сигурност на страната.

Сподели:

Коментари (0)

Радан Кънев: Всичката власт е в две ръце – те принадлежат на г-н Радев

Радан Кънев: Всичката власт е в две ръце – те принадлежат на г-н Радев

"Има вицепремиери - изявен русофил и безогледен проевропеец", заяви той

Кремъл "приема сериозно" украинската сила - още мерки за охрана на Путин за парада на 9 май

Кремъл "приема сериозно" украинската сила - още мерки за охрана на Путин за парада на 9 май

Междувременно Русия обстрелва цивилни райони на Украйна - включително детска градина, въпреки че Киев спря огъня в полунощ на 5 май

Румен Радев става премиер, текстописецът му Иво Христов - вицепремиер!  Евтим Милошев ще е министър на културата

Румен Радев става премиер, текстописецът му Иво Христов - вицепремиер! Евтим Милошев ще е министър на културата

"За нас от ПБ това е изключителна отговорност, която приемаме и доказваме с неуморна работа и всеотдайност", каза бъдещият министър-председател