30 Април, 2026

БСП скочи срещу екоминистъра заради проучванията в Добруджа

БСП скочи срещу екоминистъра заради проучванията в Добруджа

„С методите, разрешени в България, не може да се стигне до искане и получаване на търговско откритие”, заяви бившия депутат от Коалиция за България и водач на листа на БСП-Лява България Георги Божинов.

Днес от левицата се обявиха против решението на екоминистъра Светлана Жекова в Добруджа да се правят проучвания за нефт и газ и поискаха то да бъде отменено. Те няма да го обжалват, но са сигурни, че то ще бъде атакувано пред административния съд от много неправителствени организации.

По думите на Божинов, фирмата, получила разрешение за проучванията, е намерила благоприятна среда и администрация, за да сключи договор. "Тя разчита на споразумението за трансатлантическо търговско и инвестиционно партньорство, което се подготвя при голяма секретност, ако то влезе в сила в този вид, в който имаме информация, че е, всички рестрикции в европейското и българското законодателство по отношение на ГМО и за добива на шистов газ ще паднат”, изтъкна Божинов.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт