17 Февруари, 2025

Буковлък бедства след пороя, вадят деца от наводнени къщи

Буковлък бедства след пороя, вадят деца от наводнени къщи

Специализирана техника ще бъде изпратена в село Буковлък, което снощи е било наводнено. Това казва за Агенция "Фокус" проф. Димитър Стойков, кандидат от ГЕРБ за кандидат за кмет на Плевен, след вчерашната буря в района. 

По думите му в селото е отнесена цяла улица, има къщи без ток, коли са влачени по улиците.

„Засега не е обявено бедствено положение, но ситуацията е като за такава. Една улица напълно липсва, две-три къщи са били под вода. От едната къща се е наложило хората вадят децата си през покрива през нощта”, заяви той.

„Има отнесени автомобили, които са носени по протежението на цялата улица, образували са се дупки по улиците”,обясни проф. Стойков. „Има запушена канализация. Господ е запазил Буковлък да няма жертви”, уточни проф. Димитър Стойков.

В селото е концентрирана цялата налична техника за отстраняване на последиците от наводнението. По груба преценка на специалистите оценката на щетите е за над 2,5 млн. лева.

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"