17 Май, 2026

Бунтът на масите пробуди царя

Бунтът на масите пробуди царя

 

На официалната си страница в интернет бившият министър председател в правителството на НДСВ публикува  официално своето обръщение, в което се казва:

Гражданските протести, макар и не особено желани, са част от нормално функциониращата демокрация. Достатъчно е да погледнем множеството демонстрации в Гърция, Испания, Словения и други европейски държави. Обичайна демократична практика e и решението на правителството да подаде оставка. Предполагам, че за този акт управляващите имат достатъчно основателни и добре анализирани мотиви, които трябва да приемем и уважим.

Призовавам, обаче, в настоящия момент, всички политически сили да проявят отговорност и патриотизъм, да обединят усилията си, за да бъде запазена стабилността в държавата до демократичното избиране на ново правителство, което да реши проблемите, довели до сегашната ситуация.

Сподели:

Коментари (0)

Задържаха мъж за раняването на двама край метростанция „Хан Кубрат“

Задържаха мъж за раняването на двама край метростанция „Хан Кубрат“

Спорът е избухнал заради паркомясто между двама българи и двама граждани на Нидерландия, като впоследствие е ескалирал до физическа саморазправа и стрелба

Мечка уби млад мъж над витошката хижа "Офелиите"

Мечка уби млад мъж над витошката хижа "Офелиите"

Свидетели на трагедията разказват, че след като бил нападнат от животното, мъжът се е опитал да се защити с пръчка

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Международното участие е представено от атрактивната френска изпълнителка на български фолклор Сули Лин, която взима участие в програмата заедно с малката талантлива гадуларка Стефани Митева, певицата Георгия Райкова, фолклорна група „Шопкини“ и др.