7 Декември, 2025

Бургас чака потоп днес

Бургас чака потоп днес

Страховита буря очаква Бургаско и югоизточните части на България днес, алармираха метеоролозите от НИМХ-БАН. 

Бургаска област е единствената, за която за днешния ден е обявен изключително редкия червен код.Символът дава предупреждение за изключително опасни метеорологични явления с възможни разрушения по сгради и инфраструктура, материални щети и нещастни случаи.

В областта днес се очаква да се изсипят над 70 л/кв.м вода, като пороят ще бъде придружен от бурен вятър и гръмотевици. Местните власти предупредиха, че не е изключено да има и наводнения в региона. В крайните южни райони от областта се очакват дори и по-големи количества, или иначе казано, поройни дъждове по-страшни от миналогодишните, когато в Бургаско имаше жертви.

От община Бургас предупредиха гражданите да бъдат особено внимателни, когато са навън, и ги съветват да не излизат от домовете си, ако не е наложително. От местната управа наредиха вчера ударно почистване на канали и речни корита.

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”