14 населени места в Ловешка област останаха без ток заради аварии в електропреносната мрежа, причинени от разразилата се гръмотевична буря този следобед. Това съобщи БНР.
В планинските части на областта за около час падналите валежи достигнаха 35 литра на квадратен метър. Проливен дъжд валя и в Ловеч. Без ток са 6 ловешки села, част от Ловеч, град Луковит и 5 села от общината. Екипи на електроразпределителното дружество отстраняват авариите. Вече е възстановено захранването в Априлци, където също нямаше ток.
Още от България
В област Монтана стартира жътвата, очакванията са добри заради дъждовете
Председателят на Съюза на зърнопроизводителите от областта Николай Синигерски заяви, че дъждовете са дошли в подходящия момент за пролетните култури – царевица и слънчоглед, които в момента имат най-голяма нужда от влага
Страхът от Комисията по досиетата или опит да бъдат заличени и пратени в забрава последните автентични демократи
В този контекст е много трудно днес „Продължаваме промяната“ сериозно да се противопоставят на решението на Радев, докато ДПС притежават политическата легитимност да сторят това
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими