17 Юли, 2026

Бюджет-2019 беше приет на първо четене

Бюджет-2019 беше приет на първо четене

Специално към опозицията се обърна финансовият министър Владислав Горанов, който увери Йордан Цонев и Румен Гечев, че критиките са били полезни, но той ще поспори с тях задълбочено по време на второто обсъждане на макрорамката

Бюджет 2019 беше приет на първо четене със 115 гласа "за". Събраха ги депутатите от ГЕРБ, Обединени патриоти, един независим и един от Воля.

85 народни представители от БСП и ДПС гласуваха "против" бюджета.

Специално към опозицията се обърна финансовият министър Владислав Горанов, който увери Йордан Цонев и Румен Гечев, че критиките са били полезни, но той ще поспори с тях задълбочено по време на второто обсъждане на макрорамката след две седмици.

Горанов обаче отговори още сега на соцлидера Корнелия Нинова за скачането на заплатите на политическия елит. Той припомни, че винаги размерът им се е определял на базата на три средни работни заплати за обществения сектор.

"Вярно, имаше и момент, когато тя беше 15 долара, но това не е повод парите на хората, които трябва да ръководят държавата и обществото, да не са свързани с общото богатство на обществото", коментира Горанов. 

"Имаше полза от дебата. Аз обещавам да мога да се включа още по-пълноценно след две седмици", зарече се Владислав Горанов.

Сподели:
Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Христо Панчугов: Нека Радев да накара Путин да преговаря за мир

Крайно време е да се спре с мантрата – трябва да се сложи край на войната, нека да видим дали това е общественият консенсус

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Четири години по-късно: Вторият протокол с България остава препъникамък за евроинтеграцията на Скопие

Докладчикът в ЕП за Северна Македония Томас Вайц внесе поправка към последния доклад за напредъка на страната, в която призова „правната служба на Съвета (Европейския съвет) спешно да изясни всички неясноти относно правния статут на втория двустранен протокол към Договора за добросъседство и приятелство

Демерджиев: България е предала на САЩ схеми за заобикаляне на санкциите „Магнитски“

Демерджиев: България е предала на САЩ схеми за заобикаляне на санкциите „Магнитски“

Разполагаме с информация, която според нас може да бъде разглеждана и като данни за федерални престъпления, коментира вътрешният министър

Коментари (0)