16 Април, 2026

Червен социолог наду балона на БСП – първа в следващия парламент

Червен социолог наду балона на БСП – първа в следващия парламент

По думите му това създава съмнителна възможност за съставяне на парламентарно мнозинство, ако има избори сега, пише Дарик.

При евентуални избори в парламента биха влезли БСП, ГЕРБ, ДПС, Реформаторският блок, „България без цензура" на Николай Бареков, Атака и Патриотичният съюз на Националния фронт за спасение на България и партия ГОРД.Според "Медиана" БСП са първа политическа сила с 22,8% подкрепа, следвани от ГЕРБ с 16,9%.

По думите на Кольо Колев премиерът Пламен Орешарски се намира в „добро политическо здраве". Личният му рейтинг е по-висок от този на кабинета като цяло. На въпроса вдъхва ли доверие правителството 30% казват „да", а над 40% „са разочаровани". Едновременно с това близо половината анкетирани искат да дадат шанс на кабинета „Орешарски" - оценка, която се разминава с резултатите на други социологически агенции, според които мнозинството от българите настояват за оставка.

Близо половината от участниците в анкетата на „Медиана" одобряват действията на студентите. Но тези, които искат оставката на кабинета „Орешарски", са по-малко от подкрепящите окупационните действия на младите.

Сподели:

Коментари (0)

Всяка уважаваща себе си партийна листа задължително трябва да включва...

Всяка уважаваща себе си партийна листа задължително трябва да включва...

Общественичка с популярна кауза – забраната на всички ваксини, протести срещу 5G мрежата, борба срещу кемтрейлс 

Дрон изплува и на плажа край Ахтопол

Дрон изплува и на плажа край Ахтопол

Специализиран екип от Военноморската база в Бургас от състава на Военноморските сили е изпълнил задача по разузнаването и транспортирането на летателния апарат

210 000 българи получават по 20 евро заради скока в цените на горивата

210 000 българи получават по 20 евро заради скока в цените на горивата

За месец април компенсации ще се дължат, ако средномесечните цени на масовите горива на дребно са равни или по-високи от 1.60 евро на литър