6 Декември, 2025

Червената Мая слънчаса, видя в протестите програма за социална заетост

 Червената Мая слънчаса, видя в протестите програма за социална заетост

 

Вече едва ли има човек в България, който да не е наясно, че една огромна част от протестите в София се плащат. Дори има тарифа, по която участниците си получават възнагражденията за съответния ден. Бих казала, че това е една нова форма на временна заетост, коментира Манолова. 

По думите й доста хора така успели да си покрият разходите през летния сезон, някои да отидат на море, благодарение на финансирането по време на протестите. Тази временна заетост, която ако продължи през есента, сваляла малко от ангажиментите на социалния министър да търси подпомагане за тези хора, защото едни други хора им плащат за това да ходят на протести, посочи още червената фурия.

Манолова призна, че не е престъпление по българския наказателен кодекс да плащаш на протестиращи, но също така е любопитен въпросът откъде имаш пари да плащаш на протестиращи, допълни Манолова. Парламентарният шеф обаче и съвсем забрави, че най-големите пари са в ръцете на червената мафия. Тя и дума не обели за това, кой плати на 70-те автобуса, които докара от провинцията хора, за да викаха не срещу Орешарски, а в защита на управляващите. Те ,обаче, според Манолова не принадлежат към категорията на “платените протестиращи”, които вече повече от два месеца са по улиците и площадите заедно с децата си, за да кажат на “управляващите”, че трябва да си ходят. 

Манолова си позволи и още една манипулация - че от новия бюджет щял да спечели бизнесът и българските граждани, "които разчитат на държавата за подкрепа, особено на прага на предстоящата зима". Само, че парламентарният шеф не каза кой точно бизнес, и кои точно граждани. Защото според управляващите сега българите са разделени на две – на тези, които искат кабинета, и на тези, които не искат не само кабинета, но и цялата политическа класа, която днес е в парламента и се опитва да управлява държавата с нечисти сметки и задкулисни схеми.

Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.