6 Декември, 2025

Човек на Бареков подкрепял Цацаров, не му плащали за протестите

Човек на Бареков подкрепял Цацаров, не му плащали за протестите

Симон Милков, бивш кадър на движението СИЛА, а сега "ивент-мениджър" на "България без цензура", поиска от Нова ТВ право на отговор, защото го снимали на протестите в "Орландовци", а журналисти тиражирали невярна информация срещу него.

Младият мъж, активно участвал навремето в обиколките на шоуто на ББЦ по ТВ7, появяваше се на протестите в Сливен, в София срещу Камен Ситнилски и Цацаров, обясни своята обществена активност с "будната си гражданска съвест".

Относно "Орландовци"  Милков разказа, че побоите били два и той се озовал в квартала, за да подкрепи няколко от жертвите, с които се познавал от брейк-денс формация.

Бях на неподходящото място в неподходящото време. Но като всеки граждани и аз имам конституционни права да изразявам мнението си. Не съм съгласен и с обвиненията, че ролята ми е да имитирам буден гражданин, не знам да има и такава  професия - "протестиращ", отсече младият мъж.

Милков заяви, че не бил провокатор, а  по-скоро жертва, за когото се твърдят неверни неща. Той отбеляза, че е безработен, живее на квартира и финансово го подпомага майка му, която е на 70 г.,. Бил от Велико Търново и затова навремето отишъл до Сливен срещу 35 лв., което не са пари, когато става дума да изразиш гражданската си съвест, а на фона на ягуара, с който видял сутринта, че Лора Крумова идва на работа, са просто нищо.

Милков добави и че не е човек като Асен Генов или Антоанета Цонева, на които им плащат. Освен това преди време се отделил от СИЛА, точно когато Алексей Петров започнал да дава пари.

Запитан за участието в Сливен, за протестите срещу Ситнилски, той апелираше да оставят ту Бареков на мира, ту протеста в подкрепа на Сотир Цацаров, а да се съсредоточат върху "Орландовци". Отказа да коментира и Цветан Василев, когото не познавал.

Все пак, запитан от водещата Цолова как тя може да се включи в протест в подкрепа на главния прокурор срещу негов опонент от ВСС, той каза, че е много лесно - има си събитие, което се организира във фейсбук, създава се група и така спонтанно се събират много граждани, фенове на Цацаров.

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.