Полицията притискала родителите, обвинявала ги, че прикриват момчето
16-годишният Кристиян беше открит мъртъв в подножитело на непрестъпна скала в близост до Триград. Момчето бе намерен от своя баща, който не се отказа да го търси.
Днес две са версиите за неговата смърт – чувство на вина или трагичен инцидент.
Кристиян беше отговорно дете. След като е видял ужасът е побягнал в гората. А след като е видял линейките и полицейските коли – вероятно е скочило от скалата. Сигурно е изпитало чувство за вина. Ако имаше възрастен човек, който да му обясни, че трябва да се помага на хората, а не да се бяга от отговорност – може би нямаше да стигне до този трагичен край, обясни той в репортаж на Нова ТВ.
По думите му полицията е притискала родителите на момчето, обвинява ги, че го прикриват. А истината е, че бащата не сприра да го търси и не случайно именно той го намира.
Днес е обявен ден на траур в Триград. Вече е отменен и празникът на селото, което по традиция е на 29 юли.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние