Възможно е още утре Народното събрание да разгледа вчерашното предложение на временната комисия да се отнемат депутатските имунитети на Волен Сидеров и Десислав Чуколов. Това каза в ефира на БНР Десислава Атанасова, която членува в същата тази комисия.
"Днес трябва докладът да е внесен в деловодството и надявам се, че председателят
на Народното събрание.
има възможност, съгласно правилника, да го внесе като извънредна точка в
дневния ред на утрешното пленарно заседание. Все пак трябва да има 24 часа от
внасянето на доклада в деловодството." уточни депутатът от ГЕРБ.
Десислава Атанасова съобщи още, че правната комисия е решила срокът, в който един народен представител да може да се откаже сам от имунитета си, да бъде намален от 14 на 5 дни. Атанасова очаква това решение да бъде разгледано в пленарната зала възможно най-скоро.
Още от България
Затруднение в движението по АМ „Тракия" заради аварирал ТИР
Временно ограничение на движението по АМ „Тракия" заради аварирал ТИР
Андрей Райчев: Имаме нужда от "страшен" прокурор, казуси като "Пеевски" не трябва да зависят от „Магнитски“
Нонсенс! По думите му единственият изход от войната е постигането на договор, „в който Русия да е достатъчно доволна и ние да сме доволни“
Румяна Коларова: Демерджиев иска да е герой, бюджетът е на „замръзналото кралство"
"От „Прогресивна България“ няма да вземат непопулярни мерки преди президентските избори“, каза тя.