"Румънците задоволяват 80% от нуждите си с газ, те произвеждат газ равномерно. Те ще станат износител на газ в следващите няколко години. Така че износът на нефт от България не е химера", заяви пред БНТ депутатът от ГЕРБ Делян Добрев.
"Корабът е вече тук и започва сондажът, така че да видим. Имаме още два големи блока, единият е Силистар. Още в предния кабинет Борисов стартирахме с проекта в Силистар. България е от малкото страни, които успяха да продадат газ чрез "Шел", каза той.
"Ние сме 95 % зависими от вноса на газ от Русия, а нашата консумация е скромна. Ние сме страна, която транзитира газ. Нашата енергийна зависимост ще намали тази на Европа. А Европа е 34% зависима от енергийните суровини на Русия. Страните ни съседки са големи пазари за газ. Все по близо сме до износ, категоричен е Добрев.
Още от България
Назначават експертиза в участъка на АМ "Тракия" след ПТП-то с 2-те загинали деца
Камионът, който е навлязъл в насрещното движение на магистралата, преминавайки през мантинелите, е бил празен, след стоварване на зърно в Бургас
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим
ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът
"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит
Вместо да надуват разходите и да теглят милиарди евро нов външен дълг, управляващите да се стремят към балансиран бюджет в тригодишната рамка, настоява Ивайло Мирчев