12 Март, 2026

Д. Ганев: Огромното мнозинство от българите одобряват намаляването на партийните субсидии

Д. Ганев: Огромното мнозинство от българите одобряват намаляването на партийните субсидии

Димитър Ганев

Само 14% са против

"Нашето изследване показа, 69% от българите одобряват намаляването на партийните субсидии, а 14% са против. Това е огромно мнозинство",  заяви бТВ политологът от изследователски център "Тренд" Димитър Ганев, който коментира последното социологическо проучване на центъра по поръчка на в-к "24 часа".

"Най-много проценти събира идеята субсидията да е 1 лев - 42%. Следва идеята субсидията да е 0 лева - 25%. Има един любопитен момент в нашето изслседване. 69% процента подкрепят намаляването на субсидията, но същевременно 49% заявяват, че партиите ще станат зависими от бизнеса при това положение", разкри политологът.

"57% от запитаните са убедени, че правителството ще изкара целия си мандат, а 20% смятат, че ще има предсрочни избори. Този месец сме измерили само рейтингите на политическите лидери. Бойко Борисов продължава да е най-одобряваният партиен лидер с 36% положително отношение. Освен него в първата петица по положително отношение са Красимир Каракачанов (29%), Корнелия Нинова (24%), Веселин Марешки (24%) и Татяна Дончева (19%).

Най-ниско положително отношение срещат Христо Иванов (10%), Мустафа Карадайъ (10%), Румен Христов (9%), Румен Петков (9%), Костадин Костадинов (8%) и Атанас Атанасов (7%). С най-висока неразпознаваемост остават Костадин Костадинов (45%) и Румен Христов (42%)", добави още Димитър Ганев.

Сподели:

Коментари (0)

Слънце на запад, към обед облачността на изток се разчиства до ясно небе

Слънце на запад, към обед облачността на изток се разчиства до ясно небе

Максималните температури ще са между 13° и 18°, по Черноморието - между 9° и 13°, за София – около 15°

Трайчо Трайков: Павела Митова ми каза "забравете" за  437 млн евро по ПВУ

Трайчо Трайков: Павела Митова ми каза "забравете" за 437 млн евро по ПВУ

При това положение остава възможност комисията да бъде свикана от председателя на НС г-жа Назарян

НС прие на първо четене закона за лобизма - той е условие за средствата по ПВУ

НС прие на първо четене закона за лобизма - той е условие за средствата по ПВУ

Целта на законопроекта е да бъде осигурена прозрачност, равноправен достъп и ред, по който всички заинтересовани физически и юридически лица – представители на интереси, да изразяват мнение и да оказват въздействие