27 Декември, 2025

Д. Иванов: Случаят "Скрипал" ще има много сериозни геополитически последици

Д. Иванов: Случаят "Скрипал" ще има много сериозни геополитически последици

проф. Димитър Иванов

"Великобритания не може да пренебрегне случилото се със Сергей Скрипал и дъщеря му, още повече, че над 40 британски граждани са пострадали в различна степен от химическата атака", коментира пред бТВ проф. Димитър Иванов.

"Не чухме ясен отговор от Москва и трябва да си даваме сметка, че този случай ще доведе до много сериозни геополитически последици", прогнозира той.

Според нсего, е имало предварителна схема при селката за актиите на ЧЕЗ в България, но тя е била провалена от силната политическа и обществена реакция.

"Абсурдно е преди да си придобил собствеността на една фирма да залагаш активите и, за да получиш финансова гаранция. за мен това е напълно необяснимо и непрофесионално от страна на банката, която е дала такава гаранция", коментира Иванов.

Той е категоричен, че правителството трябва да се намеси в сделката и да купи част от активите.

  
Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен