Според него, при единен антикорупционен орган ще има по-високи резултати.
"Партиите са излъчили своите номинации по най-високите критерии за прозрачност, които са установени в закона", заяви пред бТВ председателят на правната комисия в НС Данаил Кирилов от ГЕРБ, който припомни, че изборът в парламентарната квота става с две трети от гласовете, тоест 160 депутати.
"С любопитство наблюдавах избора за членове на ВСС в професионалната квота, но никой от политиците не посмя да се намеси. Ние ценим всички професионални организации в съдебната система, нека не остава съмнение, че някой сега се опитва да се намеси в нашия избор", подчерта той.
Кирилов посочи, че с Българския институт за правни инициативи обсъждат предварително изслушване на кандидатите.
"Опитваме да угодим на всички искания, няма да кажа "капризи", по отношение на публичността", каза още той.
"Поне 5 структури в момента трябва да се борят с корупцията", посочи Данаил Кирилов и добави, че според него, при единен антикорупционен орган ще има по-високи резултати.
"Ще се преодолее тази фрагментарност – в няколко закона няколко органа имат различни правомощия по отношение на корупция, конфликт на интереси и незаконно придобито имущество", коментира той.
Според него новата структура не трябва да е под ничия "шапка" и изборът на ръководството й трябва да се диверсифицира между различните власти.
Още от България
Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси
Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени
Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира
Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото
Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас
"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той