15 Март, 2026

Д. Манолов: Премиерът е наясно, че ако не направим нещо за доходите, не ни чака нищо хубаво в ЕС

Д. Манолов: Премиерът е наясно, че ако не направим нещо за доходите, не ни чака нищо хубаво в ЕС

Димитър Манолов

Ако намалението на болничните остане, синдикатите ще са против бюджета на ДОО

"Заради презумпцията, че някой нещо прави, ние обвиняваме всички хора, които работят. Ако това предложението за намаляването на болничните остане като финално, синдикатите ще гласуват против бюджета на Държавното обществено осигуряване за 2018 г.", заяви пред бТВ лидерът на "Подкрепа" Димитър Манолов по повод предложението работодателят да плаща по-малко за първите 3 дни от болничните.

Проектът за догодина предвижда работодателят да плаща по-малко за първите три дни от болничния – ще се дават 50%, а не 70% от възнаграждението.

"Тогава нека на министрите да предложим да не им се плащат заплати, защото предполагаме, че са корумпирани", коментира и икономистът проф. Боян Дуранкев.

Според Манолов на въпроса с болничните трябва да се намери организационно решение.

По думите на проф. Дуранкев за болния е безразлично кой плаща.

"В другите европейски страни добрите практики са за плащане на болничните 100%, за да стоят вкъщи, да се излекуват, а не да ходят с грип да заразяват на работа останалите колеги. Има и безплатни лекарства, плаща се само такса обслужване. Ако това не се направи в България, а се премине към презумпцията за виновност на болния,  аз ще предложа и на моите деца да напуснат тази страна и да се откажат от българско гражданство”, посочи той.
„Ако това не се направи в България, а се премине към презумпцията за виновност на болния,  аз ще предложа и на моите деца да напуснат тази страна и да се откажат от българско гражданство", категоричен беше професорът.

"Премиерът е наясно, че ако не направим решителни стъпки в политиката по доходите, не ни чака нищо хубаво в ЕС", каза Манолов по повод призива на Бойко Борисов бизнесът да дава по-високи заплати, за да не бягат българите в чужбина.

По думите му Европа си е поставила за цел да пребори неравенствата между Източна и Западна Европа и това минава през конвергенция на доходите.

Сподели:

Коментари (0)

Разкриха канал за контрабандно месо и незаконна кланица край Ихтиман

Разкриха канал за контрабандно месо и незаконна кланица край Ихтиман

През последните дни са задържани няколко камиона с дребен рогат добитък от Румъния, където има огнища от шарка по дребните преживни животни

Радев: Благодаря на Трайчо Трайков, че призна възможните ползи от договора с "Боташ"

Радев: Благодаря на Трайчо Трайков, че призна възможните ползи от договора с "Боташ"

Абдикиралият бивш президент обещава разграждане на "олигархичния кръг"

Божанов: Ще преговаряме с “Прогресивна България” след изборите за конституционно мнозинство

Божанов: Ще преговаряме с “Прогресивна България” след изборите за конституционно мнозинство

"Внесохме 20 антикорупционни закона в този парламент - всички те са отхвърлени от това мнозинство"