1 Февруари, 2026

Д-р Ковачка : Ще подкрепим промени в изборния кодекс, ще работим за стабилност

Д-р Ковачка : Ще подкрепим промени в изборния кодекс, ще работим за стабилност

Очевидно е, че изборния кодекс разбуни духовете и създава напрежение най-вече в управляващата коалиция. Лошото е, че това се случва в разгара на кандидат-президентската кампания и едва три седмици преди провеждането на първия тур от надпреварата. Явно дебата за промените, които бяха приети, не е бил достатъчен, най- вече за ограничаване на секциите в чужбина и сега ще трябва да бъде компенсиран с бързи действия и промяна, която да удовлетвори обществените нагласи най-вече на българските граждани в чужбина и да защити тяхното право да имат условия да упражнят нормално правото си на глас, заяви съпредседателят на БДЦ д-р Красимира Ковачка в интервю за БНР.

Ние от БДЦ ще подкрепим промяната да отпадне ограничението на броя на секциите в чужбина. Съпредседателят на БДЦ Стефан Кенов, който е и председател на комисията по политиките за българите в чужбина беше на среща с Асоциацията на дружествата на българите в чужбина, на която всички са били против промяната в Изборния кодекс, с която се въвежда лимит от 35 избирателни секции във всяка страна в чужбина и ние сме длъжни да се съобразим на първо място с исканията на сънародниците ни зад граница, каза още тя и обяви, че от БДЦ ще подкрепят и промяна в това, гласовете в квадратчето „Не подкрепям никого” да се зачитат при броенето на гласовете, за да отпаднат всякакви съмнения, че в противен случай то облагодетелства една или друга политическа сила.

Д-р Ковачка заяви още, че някои от партиите не постъпват държавнически, като се опитват да трупат политически дивиденти по време на кампанията, загърбвайки националните интереси и стабилността и спокойствието в страната

Ние от БДЦ няма да променим нашата политика, в която приоритет номер едно е стабилността и спокойствието в страната и ще продължим да подкрепяме и да бъдем инициатори на решения и закони, отговарящи на обществения интерес. Популизмът не е решение, напротив - той е може би най-големият проблем в българската политика, категорична е Ковачка.

Сподели:

Коментари (0)

Светла памет на загиналите и нека не забравяме никога зверствата на човеконенавистния строй

Светла памет на загиналите и нека не забравяме никога зверствата на човеконенавистния строй

Процедурата вече е във финална фаза за промяна на статута на лагера в Белене и превръщането му в групова културна ценност от национално значение

1 февруари: Раната от сталинския терор продължава да кърви в България

1 февруари: Раната от сталинския терор продължава да кърви в България

Българското общество остава "двулик Янус", макар и в мнозинството си да е проевропейски ориентирано

Йотова прескочи при баба Марта: Чакат ни много тежки изпитания... От Делчево започва новата пролет....

Йотова прескочи при баба Марта: Чакат ни много тежки изпитания... От Делчево започва новата пролет....

"В този труден и много опасен свят трябва да си подаваме ръка и в празник, и в делник, за да вървим напред и да оставим мир на децата си“, посочи новият ни президент