10 Март, 2026

Д-р Михайлов: Сидеров не е душевно болен, а играе зла роля

Д-р Михайлов: Сидеров не е душевно болен, а играе зла роля

 

Според него това управление е на Волен Сидеров, но в същото време това управление е невъзможно с него и трябва да си отиде, посочи психиатърът.

Д-р Михайлов смята, че в момента България се намира в една пауза с много неизвестни. Това, което обаче наблюдава напоследък е, че ако през първите  дни протестиращите не правеха разлика между ляво и дясно, не се търсеше партийна диференциация , всичко беше много искрено и чисто, след това нещата са започнали да придобиват вид на реваш от останалата извън парламента десница, посочи д-р Михайлов.

Той счита, че същинската драма на българите е страшната несправедливост и голямата бедност, а не политическата игра за влизане в парламента и докопването до властта. Затова опитите да се яхнат протестите са крайно отблъскващи и неморални, твърди Михайлов.

Ако на това гражданство сега моралните рецептори са лесно раними, че откликват на всеки скандал, защо не откликнаха на скандала “Борисов”. Защо не излязоха когато Борисов отиде в МВР или когато стана премиер, попита психиатърът и добави, че той не намира абсолютно никаква разлика между назначението на Пеевски и управлението на Борисов, но тогава обществото не е реагирало.

Тези, които са на площада не трябва да демонстрират абсолютно нравствено превъзходство. Те трябва да осъзнаят собствените си грешки и да не смятат, че са толкова ярко непогрешими, твърди д-р Михайлов. 

Сподели:

Коментари (0)

Татяна Дончев: Сарафов може и да не иска да е главен прокурор, а други хора да го натискат да си стои на стола

Татяна Дончев: Сарафов може и да не иска да е главен прокурор, а други хора да го натискат да си стои на стола

Лидерът на "Движение 21", кандидат за депутат от листата на БСП, настоя съставът на Висшия съдебен съвет да бъде сменен с професионални и читави хора

Николай Нанков: Какво прави правителството с цените на горивата, освен да коментира...

Николай Нанков: Какво прави правителството с цените на горивата, освен да коментира...

Депутатът е на мнение, че служебният кабинет трябва да вземе своевременно мерки, за да бъдат предотвратени негативните тенденции, свързани с цените на горивата

СДС: Преди 83 г. политици, духовници и обикновени хора не допуснаха депортацията на българските евреи

СДС: Преди 83 г. политици, духовници и обикновени хора не допуснаха депортацията на българските евреи

„Ние, еврейският народ, ще бъдем вечно благодарни и окрилени от героизма и почтеността на българите. Мога да ви уверя, че никога няма да забравим стореното... Нека Бог благослови България и българския народ“, казва президентът на Световния еврейски конгрес Роналд Лаудер