30 Април, 2026

Д-р Михайлов: На Борисов сега му трябва сговорливост, за да направи кабинет

Д-р Михайлов: На Борисов сега му трябва сговорливост, за да направи кабинет

Лидерът на ГЕРБ е едно преиздаване на Живков в сложни условия

Нямаше някакви изненади на изборите, освен един страх, партията ДОСТ да не попадне в парламента, защото това щеше да е опасен прецедент. Това е протурска партия и това би означавало по-сериозен проблем от прекосяването на някой друг бежанец през България. Тази позиция изрази психиатърът д-р Николай Михайлов. 

Той подчерта, ч тази масивна и открита подкрепа на турската държава за ДОСТ е неприемлива за България. Но не е добре да се истеризира. Като адекватно той посочи поведението на Бойко Борисов, както и на президента  Радев.

Д-р Михайлов направи своята прогноза дали Бойко Борисов ще може да направи трето редовно правителство. 

В хода на последното управление, имаше едно стихване на неговата рязкост. Видно е, че Борисов натежаваше и във физически, и в ментален смисъл, преживяваше се като нещо от националната съдба. И не без основание – той е едно преиздаване на Живков в сложни условия. Сега ще му бъде потребна сговорчивост, защото му предстои да преговаря с патриотите, а и с Марешки – хора трудни за преговаряне по различни причини. Те обаче са засекретени конформисти, много лесно ще кандисат, ако предложенията на Борисов съвпаднат със собствения им интерес и могат да ги убедят, коментира психиатърът.

Николай Михайлов изрази и своите впечатления от президентите Росен Плевнелиев и Румен Радев. По думите му Плевнелиев е имал дарбата да сервира гафове – някаква особена ментална или физическа несръчност, която развеселява. Негова слабост бил упражнявания от него натиск, но под въздействието на многобройните му съветници. В този смисъл той не изпадал в автономен риск, защото винаги се е съобразявал с директивата. 

Що се отнася до президента Румен Радев – досега той удържа основната задача – да представлява българската нация, да налучква самоуважение и независимост в рамките на изразените наши лоялности.

Сподели:

Коментари (0)

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

От 8 до 10 май, във връзка с провеждане на колоездачната обиколка Giro d`Italia – Bulgaria Grande Partenza, поетапно ще бъде ограничавано движението в отделни участъци от републиканските пътища

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

Основният акцент в предложените промени е създаването на регламентиран механизъм за издаване на държавни ценни книжа (ДЦК), насочени пряко към физически лица, без необходимост от посредници, казват вносителите.

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

"Възраждане" са внесли законопроект да се преустанови практиката за предоставяне на охрана на народни представители