25 Март, 2026

Д-р Шарков: Когато Местан обвинява Москов в лъжа, обвинява и всички от Спешна помощ

Д-р Шарков: Когато Местан обвинява Москов в лъжа, обвинява и всички от Спешна помощ

Когато Местан обвинява Петър Москов в лъжа, обвинява всички от Спешна помощ, защото данните, които министърът изнесе, са събрани от центровете за Спешна помощ в страната. Това заяви зам.-министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков в ефира на Нова телевизия. Той заяви категорично, че политизирането на този въпрос не решава проблема.

„Оказва се, че разликата в данните на МВР и здравното министерство идват оттам, че повечето потърпевши не са подавали сигнали в полицията. Това дали някой ще сезира органите на МВР за това, че е нападнат е негов личен избор.” обясни д-р Шарков и призова лекарите да го правят. Той попита защо ДПС поставя въпроса именно сега, след като имат данните на МВР от 17 декември.

Другият събеседник в студиото Хасан Адемов от ДПС обаче уточни, че в изказването си пред парламента д-р Петър Москов е говорил за „регистрирани” случаи на насилие над лекари. „Не се хващаме за думата. Обидно манипулативна е защитната теза на министъра на здравеопазването, като се опитва да противопостави лекарите на ДПС. Дори и един случай на нападение над лекар е огромен обществен проблем. В този случай всички сме на страната на лекарите”, заяви Хасан Адемов.

Според него обаче министърът нарочно е заблуждавал, че регистрираните случаи са 225. „Отговорността е лична, няма колективна отговорност. Няма такъв случай вината на отделни извършители да бъде прехвърлена върху цял един етнос. Ще имаме нулева толерантност по отношение на езика на омразата”, заключи Хасан Адемов.

Сподели:

Коментари (0)

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС приема, че възраженията на Столичния общински съвет за недопустимост и неправилност на определението на първоинстанционния съд в обжалваната част са неоснователни

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

До 31 март топлофикациите и доставчиците на електроенергия трябва да подадат заявление за нови цени на тока и парното от юли

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Рокадата следва смяната на 23 от общо 28 областни директори, както и на висшите ръководители на националната полиция, ГДБОП, жандармерията и баретите.