Аз съм казвал на Орешарски, че го манипулират. Той ми е отговарял, че не е толкова лесно. Натискът срещу него е свиреп. Не знам колко още ще издържи. На мнение съм, че масиран протест ще стане по икономически причини. Това разкри по Нова ТВ лидерът на КТ”Подкрепа” д-р Контантин Тренчев.
По думите му сега управляващите разчитат, че като теглят заеми и се разплащат с миньорите и по местата, където не дават пари, ще закърпят положението до изборите. Той обаче е убеден, че ситуацията в страната е критична, а доверен източник от министерството му е споделил, че "за да се закърпи положението, кабинетът трябва до си търсят 5 милиарда, за да се справи”.
Тренчев е категоричен, че сега управляващите бързат, защото не знаят с колко време разполагат. А вече са изтеглили над 3,5 милиарда заеми досега, посочи Тренчев.
Според синдикалиста идейни причини за митингите приключиха 90-те години.
Истината е, че ако спрат да дават, ще излязат хората с паветата и тоягите. Тази пиеса е една и съща, само хората се сменят, заяви Тренчев.
Той изрази съмнение, че няма крупни разкрити измами в държавата, защото някой плаща за това.
Тренчев отбеляза със съжаление, че нацията ни загива.
"Най-вероятно ни чака някакъв голям катаклизъм, който да ни разчисти."
Според него хората живеят ден за ден, те нямат хоризонт, затова са озверели.
"Жизнената ни перспектива е колабирала, това ни опустошава", каза още той.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя