"Няма криза за кръв за пострадалите при взривовете в Хитрино", съобщи пред БНТ заместник-министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков.
"Вече са минали са 15 кръводарители, има и такива, които в момента даряват кръв. Направили сме организация - 60 сака с кръв и 60 с плазма, които пътуват към Шумен. Така, че криза за кръв няма, но продължаваме с акция за кръводаряване днес и утре", каза той.
В Шуменската болница са настанени 26 от пострадалите при тежкия инцидент в Хитрино.
Трима от тях са в изключително тежко състояние.
Четирима пострадали пък са настанени в Клиниката по изгаряния във Военноморската болница във Варна.
Трима мъже и една жена са с тежки изгаряния. Вдишали са и токсични газове. В момента са настанени са в реанимация.
"И за четиримата има опасност за живота, защото освен изгарянето, инхалирането на токсични газове, имало е и травма от ударната вълна. Очакваме още пострадали, тъй като при такива инциденти първо идват по-леко пострадалите, тъй като на по-тежко пострадалите се оказва първа реанимационна помощ на място, така че те се забавят по тази причина", заяви доц. Ивайло Въжаров, началник на Военноморска болница - Варна
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.