"Изказването на премиера Бойко Борисов относно моя мандат и АЕЦ "Белене" е поредното неправилно такова. Тогава бяхме с вързани ръце и нямаше как да предприемем каквито и да е било действия. Започнато беше дело, то трябваше да свърши, за да действаме", заяви бившият министър на енергетиката Драгомир Стойнев пред бТВ.
"Правителството на Сергей Станишев направи много, ГЕРБ бяха тези, които спряха проекта, но ще оставя тази тема. Важното е сега и занапред какво се прави. Политическите сили трябва да са обединени", каза той.
"За да няма тежест върху българските граждани, трябва да се строи, но не защото сме осъдени. а защото след 30 години ще затворим ядрените мощности на АЕЦ "Козлодуй", затова трябва да строим, за да бъдем енергийно независими", допълни още той.
"Много е трудно да се продаде един реактор на друга държава, затова не разбирам тези разговори на властта в Иран. Но решението трябва да се намери много бързо. От БСП е искаме държавата да запази своето участие, но АЕЦ "Белене" трябва да го има", каза Стойнев.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“