8 Април, 2026

Д. Тадаръков: Пеевски е неадекватно допълнение към Доган

Д. Тадаръков: Пеевски е неадекватно допълнение към Доган

"С Ахмед Доган не съм се виждал след като излезе информация в медиите, че е забранено влизането му в Турция. Бях в провинцията, но може би днес или утре ще се срещнем", заяви пред Нова телевизия най- близкият човек до пожизненият лидер на ДПС Димитър Тадаръков. 

"Може би тази забрана е защото той защитава интересите на българите, но едва ли ще се изкара новия Левски. Не си спомням Доган някога да е говорил антитурски, но работата му единствено е насочена в защита на българските интереси", заяви Тадаръков, който е сред най-пламенните защитници на Доган. „

"Делян Пеевски не го познавам, срещал съм се два – три пъти с него, но мисля, че просто Турция го е сложила като някакво неадекватно допълнение на Доган. Политически изказвания негови срещу Турция не съм чул или поне медиите не са публикували", коментира той. 

Тадаръков не пожела да коментира Касим Дал, а само каза, че "10 години подред той едва ли не се е покланял пред Ахмед Доган". 

Той не знае и защо Доган се е доверил на Лютви Местан и само разказа, че Доган е бил изненадан от връзките на Местан с турския посланик. 

Сподели:

Коментари (0)

Осветиха бивш главен секретар на МВР, агент на комунистическите служби, а сега в листата на Радев

Осветиха бивш главен секретар на МВР, агент на комунистическите служби, а сега в листата на Радев

Премиерът Стефан Янев, министър Бойко Рашков и президентът скрили от обществото, кого издигат за шеф на професионалното ръководство на силовото министерство

Слънчево почти целия ден с по-силен вятър от северозапад, леко захлаждане

Слънчево почти целия ден с по-силен вятър от северозапад, леко захлаждане

Максималните температури достигат между 10° и 15°, по-високи в крайните югозападни райони, в София – около 12°

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи