23 Февруари, 2026

Д. Танев: Образованието стана заложник на вътрешнополитически цели

Д. Танев: Образованието стана заложник на вътрешнополитически цели

"Отлагането на закона ще бъде много лош политически знак. Отлагането на реформите ще бъде лош знак както към обществото, така и към системата", коментира пред БНР Димитър Танев от Реформаторския блок от Движение „България на гражданите“.

Той подчерта огромното закъснение в подготовката на държавните образователни стандарти – от предвидени 19 до момента има одобрени едва три. 

"Това закъснение трудно може да бъда наваксано. Фаталното забавяне по думите му обаче е в процедурите за одобряването на учебници, защото зададените срокове предопределят липсата на учебници на 15-ти септември. Не съм изгубил надежда, че проектите за учебници могат да бъдат внесени и по-рано от месец август", каза още Димитър Танев.

Според Танев, процедурата по одобряване на учебниците е една от най-прозрачните в държавата:

"Няма как няколко хиляди учители да бъдат поставени в една или друга зависимост. Не става дума за каквито и да било корупционни практики, а за технологично време.

Промяна в екипа на образователното министерство трябва да има. Почти всички политически сили заявиха претенциите си към промяна на тези екипи и предполагам, че това ще се случи", прогнозира Танев.

"Избирането на госпожа Кунева беше много обидно. В залага не прозвучаха дебати за образованието. Партиите решиха свои вътрешнополитически проблеми през този вот. Образованието стана заложник на тези вътрешнополитически цели", коментира още Димитър Танев:.

Сподели:

Коментари (0)

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Да осветим ролята на Русия в българската вътрешна политика и безнаказаността за националните предатели от век и кусур насам

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

Пастор Ангел Пилев отбеляза, че  помощта, която изпраща на Украйна, е дело на народа на България, на свободомислещите българи

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

"Няма да подам оставка от ОС на ЦИК! Ще сърфирам по сълзите на тези, които ще са разочаровани, че не могат да правят нарушения на изборите" реабилитиран съм, не съм извършил нарушения", заяви той