22 Февруари, 2026

Д.Цонев: Реформаторите да очакват много сериозен отпор за съдебната реформа

Д.Цонев: Реформаторите да очакват много сериозен отпор за съдебната реформа

"ДПС поддържа контакт с всички държави от НАТО. Ще изчакаме да завърши разследването на инцидента с руския самолет и ще излезем с официална позиция", коментира кризата със сваления руски самолет от Турция депутатът от ДПС Йордан Цонев пред бТВ. 

По думите му социологическото изследване от последните дни, показващо че ДПС губи ореола си на силна партия, е поръчка на Реформаторския блок. 

"Реформаторският блок вместо да провежда реформите, които са в ресорите именно на неговите министри, създава паралелни реалности като активира приятелски социологически агенции. Ако не се случат реформите и ако не се намерят мерки за икономически растеж, няма да можем да запазим равнището на ниските данъци през следващите години", предупреди Цонев. 

"Не искам да скрия вината нито на правителството, нито на премиера или финансовия министър, но когато имаш претенцията да си реформатор, трябва да реформираш своите сектори", заяви депутатът от ДПС. 

Цонев предупреди Реформаторите да очакват много сериозен отпор за съдебната реформа, която по думите му "те и техни сателитни граждански организации смятат, че е кадрово овладяване на съдебната система". 

Депутатът от ДПС посъветва финансовия министър Владислав Горанов да спре с опитите да запълни липсващи реформи като ги "дизайнва". 

"Започна да прави реформи в пенсиите, вместо да ги прави друг министър, в сигурността - вместо да ги прави друг министър. Този опит е неуспешен и неправилен и не бива да го прави", коментира Цонев.

Сподели:

Коментари (0)

Трайков: Този квадрат "Боташ" засега никой не е успял да го закръгли, но имам идеи

Трайков: Този квадрат "Боташ" засега никой не е успял да го закръгли, но имам идеи

Енергийният министър заяви, че има „интелектуално генерирани идеи“ за промяна на договора, така че той да стане финансово неутрален или дори печеливш

Божидар Божанов: България не може да си позволи да бъде Троянски кон в ЕС

Божидар Божанов: България не може да си позволи да бъде Троянски кон в ЕС

Според него съставът на Министерския съвет изглежда експертно подбран, а политическите свързаности на отделни министри са с различни политически сили и в миналото.

Руските служби са напълнили Сърбия с паравоенни лагери и центорове за шпионаж

Руските служби са напълнили Сърбия с паравоенни лагери и центорове за шпионаж

„Заподозрените са разпитани, свидетелите - изслушани, и се извършват необходимите експертизи“, съобщиха от Висшата прокуратура в Шабац. Тя води разследване срещу Лазар Попович от Белград и Сава Стеванович от Лозница.