11 Юли, 2026

Д. Живков: 44% от гласувалите за РБ през 2014 г. сега са подкрепили Радев

Д. Живков: 44% от гласувалите за РБ през 2014 г. сега са подкрепили Радев

"Високият резултат на Румен Радев на втория тур на президентските избори се обяснява с това, че се мобилизира много голяма част от електората и то в една посока. Това, което получи Радев, се дължи основно на прилива от почти всички парламентарно представени партии, също от кандидатите, които участваха в първия тур", коментира социологът Добромир Живков от "Маркет линкс".

Той допълни, че тези резултати определено са наказателен вот срещу ГЕРБ сред десните избиратели.

44% от гласувалите за Реформаторския блок през 2014 г. сега са подкрепили Радев.

"Тези със силните патриотични настроения също са избрали Радев. Не се случи и очакваната подкрепа за женската кандидатура", допълни Добромир Живков.

При патриотите нещата са още по-силно изразени - близо две трети от избирателите на Красимир Каракачанов са подкрепили ген. Румен Радев.

Има силна връзка сред гласоподавателите на ДПС с БСП – 90 % от електората на ДПС го е подкрепил.

37% от гласувалите на първи тур за Трайков също подкрепят генерала. Той печели и сред гласоподавателите в чужбина.

44,2% от гласувалите са мъже, 55,8 - жени.

12,4% са гласувалите от 18 - 30 години. 

Сподели:
Огнян Минчев: Няма ден без гаф, няма ден без провал - много скъпо ще ни струва шушлякът на власт

Огнян Минчев: Няма ден без гаф, няма ден без провал - много скъпо ще ни струва шушлякът на власт

"Милиарди свръхдефицит, милиарди ненужни заеми на държавата, газ по 9 евро от Турция - при наличен по 3 евро от Гърция..."

Десислава Атанасова за справката на Демерджиев: Екселска таблица с невярно съдържание

Десислава Атанасова за справката на Демерджиев: Екселска таблица с невярно съдържание

"На 3 юли публикувах официални документи за пътуването си с граждански полет на турските авиолинии от летище София до летище Истанбул"

Почина космонавтът Александър Александров

Почина космонавтът Александър Александров

През 1988 г. Александър Александров участва в космическата мисия „Союз ТМ-5“ по програмата „Шипка“

Коментари (0)