26 Февруари, 2026

Далаверите на ГЕРБ като тези на тройната коалиция

Далаверите на ГЕРБ като тези на тройната коалиция

В декларацията съпредседателят на сините Мартин Димитров обясни, че Найденов трябва да се яви в Народното събрание и "да отговори на ключови въпроси".

"Ако беше един случай, за който той не е знаел и е нямало как да знае, би било едно. Но сега разбираме от медиите, че има поне 4-5 съседни парцела, които без търг и конкурс са в една и съща схема, една и съща процедура. Това вече говори за политическа поръчка", коментира Димитров. 

Според него вече е несериозно министър Найденов да се обяснява, че не е знаел, че не е бил информиран, че дребни чиновници са взели подобни решения, категоричен е депутатът.

Той откри и прилики в поведението на ГЕРБ и даваната от тях като негативен пример вече четвърта година тройна коалиция между БСП, ДПС и НДСВ.

Ако някой си представя, че цялата история ще приключи с двама дребни чиновници, които са отговорни, то така правеше и тройната коалиция - и при тях портиерите редовно бяха виновни за заменките, коментира Димитров и добави: "Излиза, че между ГЕРБ и тройната коалиция няма разлика, просто едните са искали да правят заменките вместо другите", заключи той.

 

Сподели:

Коментари (0)

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Максималните температури ще са между 5° и 10°, в Югозападна България до 12°, в София – около 7°

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността