7 Април, 2026

Данъчни, митничари и ДАНС ще бъдат под контрола на антимафиотите

Данъчни, митничари и ДАНС ще бъдат под контрола на антимафиотите

Служители на Главна дирекция “Борба с организираната престъпност” към МВР ще ръководят и надзирават работата на данъчни, митничари и служители на ДАНС срещу контрабандата. Това реши днес правителството, като създаде междуведомствен център за противодействие на контрабандата. 

Решението дойде седмица след като премиерът Бойко Борисов се закани да слее НАП и Агенция “Митници” заради корупция и проблеми в работата на митничарите.

В центъра освен антимафиотите, данъчните и митничарите ще участват и ДАНС, националната полиция, Гранична полиция и автомобилната администрация. С включването в групите на структурите на Министерството на транспорта ще се осъществява и контрол по товарите във вътрешността на страната, а не само на граничните пунктове.

Ръководството на центъра ще е от офицер от БОП, определен от министъра на вътрешните работи Румяна Бъчварова. Всички служители, които ще работят срещу контрабандата, ще бъдат командировани от своите институции в центъра, където щяло да има изнесени работни места.

Сподели:

Коментари (0)

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Тяхното настаняване в приемно семейство, което е готово да приеме двете деца едновременно е "изключително важно, за да може да се запази емоционалната връзка между тях", поясни служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

В края на 2025 година окончателното становище на Върховния административен съд отмени издаването на физически стикери за преминат технически преглед. В съответствие с европейска директива документите на хартия бяха заменени с електронни удостоверения.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Информационната кампания за популяризиране на приемната грижа е по проект, финансиран по Програма „Развитие на човешките ресурси“. Инициативата "Приеми ме" се осъществява с подкрепата на Българската православна църква.