31 Януари, 2026

Данаил Кирилов за делото на Йончева срещу Борисов: Истината ще излезе на втора инстанция

Данаил Кирилов за делото на Йончева срещу Борисов: Истината ще излезе на втора инстанция

Данаил Кирилов

Няма да се надпреварваме с БСП кой пръв ще стигне до деловодството на НС, каза депутатът от ГЕРБ по повод мораториума за "Белене"

Парламентът извършва своята дейност нормално, законодателната програма се движи добре. Парламентът е политически орган и би трябвало да има политически дебат, но често той е заменян от политическа реклама. Войната има принципи. Нека да се борим политически принципно.

За това призова председателят на правната комисия в Народното събрание Данаил Кирилов от ГЕРБ в ефира на Канал 3.

„Това напомня на детска игра - да се надпреварваме към деловодството на НС. В тези действия трябва да се търси единомислие, а не противопоставяне. Ние търсим професионален дебат, колегите са пуснали първи предложението, за да покажат, че имат законодателна инициатива”. Така Кирилов коментира инициативата на БСП да внесе законопроект за сваляне на мораториума за строителството на АЕЦ „Белене”.

Безспорно имаме качествени закони”, категоричен бе той.

Това е първоинстанционно решение, не съм чел решението на съда. Съдебното решение свидетелства за това, че има качествено правосъдие и съдът не се е повлиял от това, че става въпрос за министър-председателя. Убеден съм в тезата на нашия лидер в това твърдение. "Сигурен съм, че на втора инстанция, истината ще излезе наяве", заяви той по повод делото, което журналистката и депутат от БСП Елена Йончева води и спечели на първа инстанция срещу премиера Бойко Борисов.
Сподели:

Коментари (0)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите (обновена)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите (обновена)

Той отказа да се определи дали е ляв, десен или центрист. Същевременно на няколко пъти засегна приоритетната за левия политически спектър тема за неравенството.

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

По думите на директора Адриан Николов, това е първо посещение на диво животно в двора на учебното заведение, което се намира в центъра на София

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Медикаментът, който по закон се отпуска само с рецепта, е бил купен без такава от малка аптека в центъра на Бургас. Случаят повдигна въпроси за контрола върху продажбата на лекарства.