30 Март, 2026

Данчо Цонев: Сигурен ли е някой,че от Делян Пеевски нямаше да излезе перфектен шеф на ДАНС?

Данчо Цонев: Сигурен ли е някой,че от Делян Пеевски нямаше да излезе перфектен шеф на ДАНС?

Някой реши да постави оценка априори на Делян Пеевски и да не го допусне до длъжността шеф на ДАНС. Сега като се върнем в миналото сигурен ли е някой, че депутатът не става за председател и. че не  сме допуснали грешка, попита в студиото на "Панорама" депутатът от ДПС Йордан Цонев. 

Пожелавам на ГЕРБ да управляват като нас 1 година под натиск и да им викат "оставка". И ние можем да организираме протести на новата власт, но сме отговорна партия и не мисля, че това ще е полезно за държавата. ДПС е най-последователната в политиката си партия.

За банковата криза Цонев заяви, че българските  банки са в много добро състояние. Активите са над 86 млрд. евро и няма място за притеснение.

В банките от ЕС съотношението пари към активи е 4%, а в българските банки е 10%, според Цонев. "Обръщането на тези активи в пари не е по силите на нито една банка. Затова призоваваме да не убиваме банките си. Няма страшно, влоговете на хората са гарантирани", поясни Цонев.

"Вярвам на казаното. Наистина състоянието на банките ни е добро, иначе нямаше да можем да издържим като държава", поясни депутатът от ГЕРБ Димитър Главчев. Той отново призова премиерът и финансовият министър да подадат оставка. "Няма нужда да се дават по 50 лв. на хора да ходят да се редят пред банките и да създават суматоха", поясни Главчев.

Сподели:

Коментари (0)

НС се събира на извънредно заседание на 1 април заради случая "Петрохан" и цените на горивата

НС се събира на извънредно заседание на 1 април заради случая "Петрохан" и цените на горивата

Ще бъдат изслушани министрите на вътрешните, работи , енергетиката и икономиката.

Цветанов: Очакваме след изборите МВР да обяви "кои са потенциални купувачи"

Цветанов: Очакваме след изборите МВР да обяви "кои са потенциални купувачи"

Действията на министерството да се насочат към адреси и лица със съмнителни дейности - лихварство и наркопласьори, казва бившият вътрешен министър

Детето Натали, на което помогнахме заедно, се нуждае от спешно лечение

Детето Натали, на което помогнахме заедно, се нуждае от спешно лечение

Необходима е спешна хирургична интервенция в България, която е на стойност 5000 евро